Halák vychytal piate čisté konto v sezóne, Dallas do play off

12.04.2014 Celý región

New York 12. apríla (TASR) - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák zažiaril v zápase zámorskej NHL medzi jeho Washingtonom a Chicagom. Dvadsaťosemročný gólman vychytal víťazstvo Capitals 4:0, keď zlikvidoval 34 striel súpera. Pripísal si tak piate čisté konto v sezóne a 30. v kariére. V drese hostí ho nedokázali prekonať ani krajania Marián Hossa a Michal Handzuš. Hossa počas necelých 21 minút vyslal na Haláka štyri strely, Handzuš odohral 16 minút s bilanciou jedna strela a jedna mínuska.

Druhú prehru v rade zaznamenal Detroit, ktorý v noci na sobotu nestačil na Carolinu (1:2). Pri jedinom góle Red Wings asistovali slovenskí útočníci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Carolina sa opäť tešila z víťazstva po troch predchádzajúcich prehrách.

Desiatu asistenciu v sezóne si zaknihoval Richard Pánik pri víťazstve Tampy Bay nad Columbusom 3:2. Slovenský útočník sa v 39. minúte podieľal na víťaznom góle svojho tímu. Na ľade strávil viac ako 14 minút, mal tri strelecké pokusy a odsedel si šesť trestných minút.

Hokejisti Dallasu triumfovali na domácom ľade nad St. Louis hladko 3:0 a zabezpečili si miestenku v play off, prvýkrát od roku 2008. Stars tak skompletizovali zoznam účastníkov vyraďovacej časti.

Výsledky:
WASHINGTON - CHICAGO 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Góly: 3. Ovečkin (Carlson, Bäckström), 10. Beagle (Orlov, Kuznecov), 22. Bäckström (Ovečkin, Alzner), 37. Beagle (Chimera, Ward). Brankári: HALÁK - Crawford (41. Raanta), strely na bránku: 34:27. Diváci: 18.506.

DETROIT - CAROLINA 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Góly: 44. Sheahan (JURČO, TATAR) - 9. Lindholm (Lokťonov, Harrison), 19. Tlustý (E. Staal, Faulk). Brankári: Howard - Ward, strely na bránku: 29:19. Diváci: 20.066.

TAMPA BAY - COLUMBUS 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Góly: 24. Palát (Killorn), 35. Brewer (Paquette), 39. Brewer (Kostka, PÁNIK) - 34. Jenner (Johnson, Johansen), 57. Savard (Jenner, Comeau). Brankári: Gudlevskis - McElhinney, strely na bránku: 22:38. Diváci: 18.686.

NEW JERSEY - NY ISLANDERS 2:3 pp a sn (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 12. Carter (Bernier, Gionta), 20. Eliáš (Zajac, Jágr) - 11. Lee (Nielsen), 41. Strome (Nielsen, Donovan), rozh. náj. Bailey. Brankári: Brodeur - Nilsson, strely na bránku: 27:30. Diváci: 15.858.

DALLAS - ST. LOUIS 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 26. Daley (Benn), 32. Seguin (Benn, Daley), 45. Garbutt (Goligoski, Fiddler). Brankári: Lehtonen - Miller, strely na bránku: 40:22. Diváci: 18.532.

CALGARY - WINNIPEG 3:5 (0:2, 3:1, 0:2)
Góly: 22. Hudler (Stajan, Brodie), 32. Monahan (Hudler, Glencross), 33. Russell (Byron, Giordano) - 8. Frolík (Trouba, Stuart), 17. Kane (Little, Pardy), 29. Klingberg (Cormier, Redmond), 50. Postma (Peluso, Cormier), 60. Wheeler (Jokinen). Brankári: Rämö - Hutchinson, strely na bránku: 38:27. Diváci: 19.289.

SAN JOSE - COLORADO 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Góly: 4. Boyle (Thornton, Burns), 11. Marleau (Havlát, Couture), 46. Havlát (Couture, Marleau), 54. Havlát (Kearns, Desjardins), 56. Havlát (Couture) - 36. Bordeleau (Talbot, O'Reilly). Brankári: Stalock - Berra (11. Giguere), strely na bránku: 30:33. Diváci: 17.562.

Jaroslav Halák (Washington) 60:00 0/34 100
/LEGENDA: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/